Třetí den školy v přírodě

4 října, 2023

Třetí den školy v přírodě

Ráno byla Bublava schovaná pod mrakem, včera večer pršelo, ale to nic nezměnilo na faktu, že děti spaly krásně celou noc a ráno jsme museli spoustu dětí budit na snídani, jak se jim v pelíškách dobře leželo.

Po probuzení nás čekalo vyčištění zoubků, ranní rozcvička (písničku najdete na youtube: Když potkáte ježky…určitě k velké spokojenosti všech hostů a personálu), a šup na snídani. Čerstvé housky a k nim na co měl kdo chuť.

A už hurá do herny, kde si děti vyráběly ježečky, které si dovezou domů. U všeho nás kontroluje Bodlinka, který nám i dnes, za krásnou klidnou noc pověsil na dveře pokojíků další odměnu.

Po vyrábění se spěchalo ven, protože se šlo na horskou službu, kde se děti dozvěděly něco zajímavého, hrály si i na záchranu člověka, vyzkoušely si jízdu na čtyřkolce… Pak už na nás čekal les, kde děti našly šneky, stavěly domečky pro zvířátka a pozorovaly dravce.

A už se běželo na oběd, děti čekala výborná polévka a brambory s kuřecím plátkem. Po obědě děti dostaly další várku pohledů od Vás a byl tu polední „klid.“

V době poledního klidu si my dospěláci dodáváme další potřebný kofein a cukry, abychom vydrželi a připravujeme další program.

Po odpočinku se šlo rychle ven, protože venku bylo sice chladněji než včera, ale krásně slunečno.

Cíl byl jasný. Bublavské vodopády..cesta byla překrásná, dokonce jsme zjistili, že na naučné stezce jsme viděli pozůstatky zaniklé obce Herrn, viděli jsme a poslouchali potůček – náhon starý 400 let a posílali si po něm lístečkové zprávy. Voda byla překrásně čistá a taky ledová, jak si děti prstíkama vyzkoušely.

Vodopády nebyly bohužel tak bohaté na vodu jako vloni, ale kamenná cesta kolem byla pro děti uchvacující, a když si k tomu děti daly další dobrůtky od Vás, nic výpravě nechybělo.

Když jsme vyšli z lesa, kolegyně dostala nápad, že dojdeme ještě ke kapličce, takže jsme se vydali do dalšího kopce, ten teda byl….ale dali jsme to. A pak už hurá z kopce. Dívat se na děti, jak si užívají „let“ dolů od vyhlídky, válení sudů, kotrmelce…byla paráda.

Jakmile děti doběhly dolů, už na ně čekala večeře – buchtičky s krémem. U spousty dětí trvalo jen pár minut, než byl talíř prázdný, jak jim chutnalo.

A pak už tu byla hernička, deníčky, sprchování, zoubky, pohádka a spát.

Děti usínají rychle, výpravy byly náročné, ale děti byly spokojené a to je to nejhlavnější. Určitě jim Bodlinka připraví další překvapení na dveře.

Zítra nás čeká náročný den, bohatý na program, bohatý na překvapení, prostě závěr. Věřím, že vyjde, jak máme naplánováno.

Děti jsou úžasné, moc hodné, můžete být na ně pyšní.

Jen fotografie dám zítra asi později, jako teď, zítra půjdeme spát trošku déle, napíšu Vám i info k pátku, ale odjezd i vše ostatní platí, jak je psáno na webu.

Přejeme Vám i nám krásnou dobrou noc, klidnou a pohodovou.