O MŠ Duhová

Provoz MŠ  – změněno od 1.9.2022

Čarovná pastelka : 6.30 – do 15.45 hod. ( děti se scházejí na Sluníčkové třídě od 5.45,hod v 6.30hod jsou převedeny na Pastelkovou třídu)

Krtečci : 5.45 – 15.45 hod

Sluníčka : 5.45 – 15.45 hod

Motýlci:  ZMĚNA : 6.30 – 15.00hod – upravená pracovní doba s ohledem na děti mladší 3 let a  jejich dobré adaptace. Pan učitelky se na třídě budou překrývat. Do 6.30hod se děti scházejí (pokud je to opravdu nutné) na Sluníčkové třídě a poté budou na Motýlky převedeny, po 15.00hod budou, kdy provoz na Motýlkách končí, se děti převedou na Sluníčka.  Berte prosím ohled na věk dětí, na to, aby ve školce zůstávaly nezbytně dlouhou dobu.

Doba provozu Motýlkové třídy: 6.30 – 15.00hod bude zatím do 31.12.202

Logo MŠ Duhová Habartov

Mateřská škola DUHOVÁ Habartov

Naše mateřská škola je v provozu od října 1980, od 1. 1. 2003 je právním subjektem. Nachází se na okraji města, v těsné blízkosti lesa a luk. Je umístěna na klidném místě, dostatečně přístupném, je bezbariérová. Jedná se o školu pavilónového typu, sestávající z pěti budov, v nichž ve čtyřech jsou třídy s celodenním provozem, hospodářská budova se nachází v pavilonu pátém. Jednotlivé pavilony jsou propojeny spojovací chodbou. Celý areál mateřské školy je oplocený.

V letech 2006 – 2018 prošla škola velkou rekonstrukcí, úpravy školy pokračují.

V říjnu 2017 byla 4. budova zbourána, na stejném místě pak byla postavena nová třída, která byla 30. 5. 2018 zkolaudována. Na této třídě je od 1. 9. 2018 opět zahájen celodenní provoz.

Tato Motýlková třída je vybavena a uzpůsobena i dětem 2 letým. Je zde podlahové topení, větrání je řešeno rekuperační jednotkou. Okna jsou opatřena venkovními žaluziemi. Z ložnice je možné vyjít na terasy.

Mateřská škola má dostatečné velké prostory a takové prostorové uspořádání, které vyhovuje nejrůznějším skupinovým i individuálním činnostem dětí.

Třídy jsou světlé, prostorné a umožňují vytvoření míst pro klidné hry jednotlivců i pro rušnější pohybové aktivity. K tomu jsou na třídách stanovena pravidla, k jejichž dodržování jsou děti vedeny.

Třídy jsou vybaveny  nábytkem, který odpovídá anatomii dítěte a jeho věku. Děti mají volný přístup k hrám, pomůckám, knihám, výtvarnému materiálu, to vše je uloženo na dosah dětí.

Vybavení školy pomůckami, hračkami, materiály je na velmi vysoké úrovni a je průběžně obnovováno a doplňováno.

Škola vlastní interaktivní panel MultiBoard, který si mohou zapůjčovat díky jeho mobilitě všechny třídy. Děti pracují se speciálními vzdělávacími programy. Na každé třídě je DVD/CD přehrávač, televize jsou na třech třídách. Televizory jsou využívány výjimečně, pouze k výuce nebo při dlouhodobě trvajícím špatném počasí. Pro pedagogy jsou vypracována pravidla pro používání audiovizuální techniky. Sportovní náčiní je uloženo ve sportovním kabinetě a díky velké pestré nabídce tohoto náčiní je mohou děti ze všech tříd využívat každý den ve třídách i na školní zahradě.

Na každé třídě jsou čističky vzduchu, difuzéry, sterilizátor nebo ionizátor.

Ložnice jsou oddělené od třídy, ale bezprostředně na ni navazují. Lehátka se rozkládají před obědem, cca v 11 hod a skládají se ráno v 6.00 hod, aby mohl být prostor ložnice využíván ke hrám a sportovním aktivitám dětí. Lůžkoviny se mění operativně podle potřeby, nejméně 1x za 4 týdny. Matrace, polštáře, povlečení, prostěradla byly zakoupeny nové, splňují všechna hygienická kritéria.

Všechny umývárny spolu s WC a sprchovým koutem byly zcela zrekonstruovány.

Zahrada mateřské školy je rozlehlá a tak poskytuje dětem dostatek prostoru k jejich vyžití. Zahrada je vybavena průlezkami, houpadly, skluzavkami, lanovou průlezkou, skákacím panákem, domečky a pískovišti. Školní zahrada slouží také jako místo pro konání různých oslav a akcí. Všechny prostory určené k pobytu dětí uvnitř i venku odpovídají bezpečnostním a hygienickým normám. Na školní zahradě je vybudován Kneippův chodník s brouzdalištěm, využívaný při otužování, spojený s reflexní terapií a který je v letních měsících používán jako bazén. Do budoucna bychom chtěli upravit terén kolem školy tak, aby si děti při pobytu venku procvičovaly základní dopravní předpisy a značky, stejně tak bychom ve škole rádi vybudovali dílničky pro děti. Ke třídě Motýlků vede nová cesta a navazuje na chodníček k Čarovné pastelce, který byl také zrekonstruován.

V plánu je i rekonstrukce a zvětšení školní zahrady.

Ve sborovně je učitelská knihovna, obsahující velké množství odborných metodik a publikací, které jsou stále doplňovány. Ve sborovně je zaměstnancům k dispozici počítač s přístupem na internet, kopírka.

Logopedická asistentka má svou pracovnu, kde provádí individuální logopedickou péči. Tato pracovna je vybavena  velkým nepřeberným množstvím kompenzačních pomůcek.  V současné době mají 4 paní učitelky z celkového počtu 8 kurs logopedické prevence.

MŠ DUHOVÁ HABARTOV

Fotogalerie

MŠ Duhová Habartov
Kindori

Šťastné prostředí

Logopedická třída

Vzdělávací programy

Dětské hřiště