První den školy v přírodě

2 října, 2023

První den školy v přírodě

Posíláme Vám pozdravy z dnešního prvního dne školy v přírodě na Bublavě. Děti spí. Není divu, protože po pohodové cestě paní učitelky vynosily kufry do patra, další 2 z nás děti rozdělovaly do pokojů, rychle jsme se ubytovali a šli na oběd. Čekala nás rajská s knedlíkem (nějaké tričko si to bude asi pamatovat), ale byla vynikající, stejně jako hovězí polévka s nudlemi.

Děti pozorovaly u oběda maketu lanovky, která jezdila nad námi, a byly z celého prostředí od první chvíle nadšené.

Po obědě jsme šli rozdělit kufry, děti skočily do postýlek a byl polední „ klid.“

Po odpočinku jsme šli na svačinu, ale ještě předtím na nás čekalo překvapení ( teda mysleli jsme si zpočátku, že tu někdo nechal nepořádek), ale našli jsme krabici, ve které byl ježek Bodlinka, náš nový kamarád.

A tak začalo ježčí dobrodružství. Přečetli jsme ježčí dopis, tajnou zprávu, našli fotografie a knížku O Bodlinkovi..Bodlinka šel s námi na svačinu, do lesa, prostě je to náš nový kamarád.

Ke svačině byl loupák, a protože bylo překrásně, vyběhli jsme do přírody a užívali si tu krásu.

Co všechno jsme stihli? Hřiště, naučnou stezku, cestu k sovám, naučili jsme se písničku a říkanku, ale vše, co jsme dělali, najdete na fotografiích.

K večeři bylo rizoto, pití si děti chodí nalévat většinou samy a rády a po večeři jsme šli do herny, kde na děti čekaly ježčí deníky a taky jsme napsali pohledy pro Vás.

Děti byly hodné, v herně i na pokojích, to volají jako každý rok, že jsou na hotelu a běhají a navštěvují se navzájem, řádí a to je dobře.

Večer byla pohádka na dobrou noc, společné čtení na pokoji č.1 a to je vždycky moc fajn.

Snad to tak vydrží celou noc a všichni se ráno vyspí dorůžova.

A to by bylo moc dobře, protože ježek Bodlinka má pro děti další překvapení.

Na příštích fotografiích uvidíte, kdo s  kým byl na pokoji, podle toho pak poznáte eventuální možnost záměny oblečení, protože už dneska jsme nemohly „ udat“ jedny ponožky, protože je nikdo nechtěl.

Musím napsat, že jedna fotografie bude chybět, ale pro  Vaše pobavení..našli jsme dřevěnou sochu bobra, který držel prázdný karlovarský 13.pramen a děti hned volaly, že se s bobrem chtějí všechny fotit, že budete mít radost, tak to jsme opravdu nefotili.

Mějte se krásně, myslete na nás, dobrou noc.

( omlouvám se za případné chyby, píšu rychle, abyste měli info, protože vím, že na to čekáte)