Druhý den školy v přírodě

3 října, 2023

Druhý den školy v přírodě

Probudili jsme se do krásného rána, sluníčko už svítilo a děti vstávaly s úsměvem a v pohodě.

Slzičky by se daly i letos (snad to tak vydrží) spočítat na prstech jedné ruky a to jsme moc rády. Stačilo děti pohladit, pomazlit, vysvětlit jim to a bylo zase dobře. Děti si za klidnou noc zasloužily odměnu a to obrázek pod ježečka, který je na dveřích, coby znamení, že to jsou šikulkové.

Takže ráno rychle do umývárny, převléknout se a už tu byla ježčí rozcvička.

A po cvičení rychle dolů na snídani. Rohlíky, chléb, zeleninka, vajíčka, salámky, šunka, sýry, marmeláda…to vše bylo na výběr. Po snídani se šlo do herny, kde jsme vyráběli ježčí čelenky, děti se střídaly ve vyrábění, hraní, kreslení, zpívání u klavíru, nesmělo chybět povídání, hádanky. Byla by škoda být jen v herně, počasí nám přeje a tak rychle do přírody. Rozhlednu Bleiberg – vycházku na Olověný vrch, jsme zvládli s přehledem.

K obědu byly špagety, nejedli jsme v restauraci, ale protože bylo překrásně, jedli jsme venku na terase, to byla moc prima. Po obědě jsme dětem v postýlkách rozdávaly pohledy od Vás.

Ke svačině byl loupáček, jedli jsme zase venku. Po svačince jsme vyběhli ven, zase s nějakou dobrotou od Vás. Odpoledne jsme byli na další krásné výpravě, hráli si na hřišti, tancovali, skákali gumu, panáka, kluci hráli fotbal.

K večeři byly buřty, opekli jsme si je pěkně venku u ohýnku, někdo si opekl i topinku, takže vlastně celý dnešní den, kromě snídaně, jsme jedli pěkně v přírodě, za krásného počasí. Po večeři se děti proběhly na louce, hrály na honěnou a pak se šlo do penzionu.

Večer nesmělo chybět kreslení do deníku, hry v herně, zpívání u klavíru, čtení pohádky, hygiena a hurá do hajan.

Den nám utekl jako voda, děti mají celý den co dělat, na režim i prostory penzionu si zvykly skvěle.

Dnes máte fotografie kdo s kým je na pokoji, to až budete hledat  nááhodou nějaké oblečení.

Zítra nás čeká zase nabitý program ráno i odpoledne, naplánováno máme vše až do doby odjezdu, ale děti nic netuší, vše je pro ně vždycky překvapením a tak to má být.

Přejme si krásnou a klidnou dobrou noc, snad bude pohodová jako ta minulá.