Čtvrtý den školy v přírodě a informace k pátému dni

5 října, 2023

Čtvrtý den školy v přírodě a informace k pátému – poslednímu dni školandy

Ráno se děti probouzely polehoučku, spalo se jim moc dobře, byly úžasné, celou noc spaly tvrdě a na dveřích samozřejmě nechyběl obrázek od Bodlinky. Tentokrát to byla houbička.

Po snídani šly děti na chvíli do herny, ale opravdu jen na chvíli, protože na ně čekali koně, opravdoví koníčci. Byl to pro ně velký zážitek, pro někoho to bylo první setkání s koněm. Děti byly nadšené a dopolední překvapení se vydařilo. U koníků dětem vyhládlo a i přes makovku a dobroty od Vás, které jsou neodmyslitelnou součástí vycházek, se vrhly na oběd, byla polévka a řízek, ňam.

Takže pěkně po obědě do pelíšku na polední „ klid“, ve kterém paní učitelky připravovaly vše, co k dnešnímu finiši patří…samozřejmě v absolutní tajnosti…

Po odpočinku šup na odpolední svačinku a na další výpravu. Kopců a vyhlídek je tu spousta, určitě doporučujeme Bublavu na rodinné výlety, je tu krásně.

Po vycházce bylo balení a taky jsme nesměli zapomenout uklidit a pobalit hry v herničce. Chtěli jsme vzít s sebou Bodlinku, aby nám pomohl, ale ten nikde nebyl. Z toho děti byly smutné, ale všichni víme, že se ježek na zimu schovává a tak jsme si to taky tak řekli. Pro jistotu jsme ještě prohlédli restauraci, židle, pod stoly, ale ježek nikde.

Večeře dětem moc chutnala, byly zapečené těstoviny a spousta dětí si šla zase přidat.

Jak jsme se blížili k herně, věděli jsme, že je něco jinak…už z dálky jsme viděli světýlka, a když jsme otevřeli dveře do herny…čekalo tam na děti velké překvapení. Na velké hromadě seděl Bodlinka a pod ním… pod ním bylo velké překvapení.

Dárečky, diplomy, taštičky, svítící ouška…nechybělo disko a dobroty…děti pištěly a křičely radostí a my jsme věděly, že se to opravdu povedlo.

Fotografie jsou krásné, ale škoda, že neumí popsat atmosféru, jaká tu byla. Spousta dětí řekla, že domů nejede anebo, že Vám dají pusu a zase se vrátí na školandu.

Děti si zaslouží pochvalu i od Vás, že celý týden zvládly na jedničku, zvládly režim školandy bez problémů, byly samostatné, zaslouží obdiv.

Dovolte jim, aby Vám tu samostatnost v každém dni ukazovaly u Vás doma, ve školce. Jsou to opravdoví parťáci.

Slziček bylo za celou dobu opravdu jen pár a ty děti zvládly, stačilo jen pohladit, pomazlit, vysvětlit a bylo vše zase v pořádku. Na smutnění nebyl čas. Užívali si to tu všichni bez rozdílu, řádili v herně, i na pokojích, venku.

Velké poděkování patří paním učitelkám Libušce, Dominice a Lence za skvělý program, za fotografie z akcí, za to, že celý týden tu byly pro děti od rána až do noci, za péči a podporu, kterou dětem dávaly, za obrovské nasazení a výdrž. Vím, že to není samozřejmost a moc si jich za to vážím.

K příjezdu: ( na hlášky že děti domů nejedou, zapomeňme, protože Vám je rády předáme a spousta dětí se určitě domů těší), opravdu přijedeme v pátek 6. 10. na autobusové nádraží.

Odjezd ze školandy je ve 12.30.  a příjezd cca 13.15 hod na autobusové nádraží.

Kartičky pojištěnce – budete mít v kufru, prohlášení od lékaře nevyhazujte, platí 2 roky, děti, které dostávaly léky – záznam o podávání léků dám také do kufru spolu s léky. Záznamy o braní léků jsou zapsány jak ve zdravotní kartě dítěte (ta je Vaše, tak ve zdravotnickém deníku – ten je uložený vždy ve školce).

V autobusu při vystupování děti dostanou taštičky, kde mají své ježčí poklady.
Pokud byste našli jiné oblečení než je Vaše, nebo ho naopak nenašli, vyřešíme v pondělí ve školce, Pokud byste potřebovali něco opravdu důležitého, volejte mi, jinak dořešíme v pondělí, protože vidina spánku a vlastní postele je obrovská.

Děti už samozřejmě spí, usnuly velmi rychle….přeji krásnou dobrou noc a zítra na viděnou.

Těšíme se na Vás.

( jen info mimo školu v přírodě – v pondělí – 9. 10. jdeme s dětmi do divadla – 60Kč prosím, děkuji)