4. den školy v přírodě a info k pátku

6 října, 2022
  1. den školy v přírodě a info k příjezdu…

Děti se probudily sice do zamračeného rána, ale vstávaly spokojené, dobře vyspalé, noc byla klidná a pohodová, takže chuť si zatančit, zacvičit dětem nechyběla. Takže pak už jen společně na dobrou snídani a hurá do herny vybarvit si poslední list deníku. Když jsme se oblékli a chtěli jít ven, začalo pršet a tak nám pan Keblúšek (majitel penzionu) udělal kino v restauraci a děti se s radostí dívaly na pohádky.

Pršet brzy přestalo a šlo se ven a to bylo moc dobře, protože jsme měli domluvenou prohlídku velké techniky, kde si děti mohly vyzkoušet, jaké je to řídit bagr. A pak jsme se šli ještě podívat na ovečky.

To už tu byl oběd…rajská omáčka s knedlíkem..děti si přidávaly, jak to jen šlo a po obědě, šup do postýlek. Přečetli jsme dětem pohledy od Vás a skoro všechny děti usnuly (vycházky a program je vždycky unaví tak, že většinou lehnou do postýlek a v okamžiku spí).

Pak už tu byla odpolední svačina, makovka a šlo se na poslední túru..cílem byly Bublavské vodopády a i když cesta byla místy blátivá…velmi blátivá, stálo to za to. Příroda je kouzelnice a my se nemohli vynadívat. Bylo to překrásné, počasí nám přálo, slunce hřálo jako na jaře, byla to nádherná cesta a všichni jsme si ji užili. Po túře se děti mohly vyběhat na louce a to jim šlo opravdu výborně.

A pak šup na večeři, na děti čekalo rizoto, pak hygiena a zoubky, pobalit..no a hlavně jít uklidit vše do herny..

A tak jsme šli, všichni společně, protože jsme si tam všichni společně hráli..a doufali jsme, že tam bude veverka Věrka, která s námi byla celý týden a dneska od oběda ji nemůžeme  najít..

Jenže už před hernou jsme viděli, že je něco jinak ..na zemi byly šišky, oříšky…jakoby stopy…v herně to svítilo, blikalo..a tak jsme pomaloučku otevírali dveře…a tam..čekalo na děti překvapení..veverka Věrka s jejími kamarády, byly tam dárečky, diplomy pro děti, noví kamarádi plyšáci..taštičky,  svítící ouška….no prostě veliká odměna za týden, který tu děti zvládly.

A tak jsme všechno začali společně vybalovat, prohlížet..

Děti jásaly, radost a výkřiky nebraly konce…byly tím objevem naprosto unešené.

A samozřejmě na závěr nesměla chybět pořádná diskotéka. Byl to opravdový nefalšovaný mejdan.

Většina toho, co děti zažily je na fotografiích, škoda jen, že se nedá popsat atmosféra, nadšení, radost dětí z překvapení a pobytu tady. Stálo to za to.

Všude, kam přijdeme, tam budíme pozornost tím, co s dětmi děláme, jaké prima děti to jsou, jak děti reagují, jak poslouchají, znají nás tu z loňského pobytu na penzionu, ale i z lyžařského výcviku.

Děti zaslouží pochvalu, jak celý týden zvládly, jsou to opravdu pašáci, týden byly bez Vás, děti byly samostatné, sžily se s režimem školy v přírodě bez problémů, opravdu klobouk dolů. Dovolte jim, aby Vám tu samostatnost v každém dni ukazovaly u Vás doma, ve školce. Jsou to opravdoví parťáci.

Pokud byly slzičky, tak jen při čtení pohledu z domova, ale slziček bylo opravdu pár, nemusíte mít žádné obavy.

Chci poděkovat paním učitelkám Lence, Libušce i Dominice, za skvělý program, za týden plný radosti, smíchu, překvapení, za týden, který dětem věnovaly, za to, že celý týden tu byly jen pro ně.

Moc si jich za to vážím a vím, že to co dělají, není vůbec samozřejmost.

K příjezdu ( hlášky o tom, že se dětem domů nechce, už byly slyšet od středy)..ale opravdu přijedeme v pátek 7. 10. na autobusové nádraží.

Odjezd ze školandy je ve 12.30.  a příjezd cca 13.15 hod ( čas je takový proto, že nejsou autobusy, jinak bychom neměli jak odjet).

Kartičky pojištěnce – hlavně originály, budete mít v kufru, prohlášení od lékaře rozdáme asi až ve školce – nevyhazujte, platí 2 roky, děti, které dostávaly léky – záznam o podávání léků dám také do kufru spolu s léky. Záznamy o braní léků jsou zapsány jak ve zdravotní kartě dítěte (ta bude Vaše, tak ve zdravotnickém deníku – ten je uložený vždy ve školce).

V autobusu při vystupování děti dostanou taštičky, kde mají své veverčí poklady.
Pokud byste našli jiné oblečení než je Vaše, nebo ho naopak nenašli, vyřešíme v pondělí ve školce, Pokud byste potřebovali něco opravdu důležitého, volejte, jinak dořešíme v pondělí, protože vidina spánku a vlastní postele je obrovská.

Děti už samozřejmě spí, usnuly velmi rychle….přeji krásnou dobrou noc a zítra naviděnou…