2.den školy v přírodě

4 října, 2022
  1. den školy v přírodě

Ráno se děti probudily po skoro úplně klidné noci, bylo jen pár nutných WC a pak děti spaly, jako když je do vody hodí. Ráno je čekalo překvapení v podobě oříšku u veverky na dveřích, takže když to děti zjistily, běhaly od pokoje k pokoji a zjišťovaly, jestli mají oříšky všechny děti. Bylo to tak, oříšky se objevily u každé veverky.

(děti jsou jako každoročně vyfotografované u dveří do svých pokojů pod svými veverkami, to abyste v případě, že najdete jiné oblečení, než to, které je Vaše, hledali lépe majitele).

Takže šup rozcvička, šup na snídani – švédské stoly dle přání na sladko i na slano, jak si děti přály, vynikající školanďácký čaj a pak už se šlo ho herny. Na děti čekala spousta práce, výroba veverek. A tak každý dělal něco a u práce se děti střídaly.. stříhaly, lepily, malovaly, vybarvovaly…děti se v činnostech střídaly, někdo si vzal omalovánku veverky (naše loňské omalovánky sovičky tu mají stále na výstavě), pak jsme si naši písničku vyťukávali na oříšky, procvičili jsme si pusinky, počítali oříšky a hádali kolik jich je…dopoledne v herně uteklo jako voda a bylo třeba jít na svačinku, kde na nás čekaly tvarohové domácí šátečky, ňam.

A hurá ven. Venku byla modrá obloha, slunce svítilo, lepší počasí jsme si nemohli přát. Směr cesty byl jasný – vyhlídka altán a kopec Kameňák. Dáme to? Dáme. A tak se šlo.  Cestou jsme se kochali nádhernou přírodou, barvami lesa, vyhlídka byla překrásná a děti kopec zvládly na výbornou. V cíli byla sladká odměna (energii je vždy třeba doplnit) a šup z kopce dolů…směr penzion, protože oběd čekal a k němu byla vynikající bramboračka a řízek s bramborem a salát. To Vám byla dobrota.

A po obědě vyčistit zoubky, rozdat k velké radosti dětí poštu a šup odpočívat.

Po odpočinku se šlo na svačinku, zapečené toustíky  a hurá ven… Na louku, kde jsme skákali přes gumu, podlézali gumu, někdo hrál fotbal, někdo jen tak běhal po kopci..ale to už tu byla 16.hodina a naše další překvapení bylo tu..Přišel pan sokolník a přinesl s sebou Rozárka – kluka sovičku pálenou a vyprávěl nám o životě sov. Děti napjatě naslouchaly a dostaly pochvalu za to, jací jsou dobří posluchači. Kdo chtěl, mohl si sovičku podržet i pohladit.

Po vyprávění o sovičkách se děti ještě na chvíli rozběhly na louku a pak už tu zase byla večeře: knedlo vepřo zelo..knedlíky dětem zachutnaly a fronta na přidání se za chvíli klikatila před výdajovým okénkem.

A pak hurá do herničky, dokreslit si druhý den do deníčku, trošku si pohrát a pak už nás čeká mytí, převlečení do pyžamek, na pohádku a do postýlek.

Doufejme, že noc bude klidná, jako ta minulá a že se probudíme do slunečného rána.

Čekají nás totiž dvě překvapení, jedno ráno a jedno odpoledne, ale o tom zase a zítra.