1.den školy v přírodě

3 října, 2022
  1. den školy v přírodě

Cesta byla pohodová a klidná a než jsme se nadáli, autobus zastavil před penzionem. Pravda je, že vždycky máme natěšené děti, ale takto natěšenou partu, která jede na školandu, jsme ještě neměli.

Museli jsme vynést kufry a všechno, co jsme s sebou přivezli (a že toho nebylo málo), vzali jsme děti, aby si vybraly pokojíčky… a začalo…kdo s kým bude na pokoji, kde bude spát, co tam vidí, komu se líbí jaký pokojíček….

Nakonec byly všechny děti k radosti všech ubytovány a vyrazili jsme společně na krátkou procházku. Procházka byla kratší, než jsme chtěli, protože nás překvapil déšť a tak se děti mohly pořádně zabydlet, zjistit, jak to vypadá u kamarádů, vybalili jsme pár věcí z kufru a šlo se na oběd.

Na oběd byly výborné ptáčky s rýží, děti si chodily samy nalévat pití, uklízet nádobí, jako ve školce. Zvládly to skvěle.

Po obědě jsme se těšili na polední klid, ale před pokojíčky na nás čekal dopis a tajemný balíček. Nebyl to nikdo jiný, než veverka Věrka, která pro nás měla spoustu zpráv a informací. A tak se děti s Věrkou před odpočinkem pomazlily a šup do pelíšků.  A protože byl polední klid skoro všude „klidem“, než si děti odpočinuly, na dveřích měly další překvapení. Obrázky veverek..ale to už děti svolávala veverčí písnička  https://www.youtube.com/watch?v=R-ZdCPMgFY8

Určitě si písničku doma pusťte, stojí za to a budete ji umět jako my J

Nešlo si nezatančit, neprotáhnout a pak šup na svačinku, děti čekal jogurt s ovocem a pak už výšlap na rozhlednu.

Vycházka se vydařila, děti přišly spokojené a už tu byla večeře, italské těstoviny… děti ládovaly jako by týden nejedly, ale po výpravě vždycky vyhládne a těstoviny byly opravdu vynikající.

Po večeři děti dostaly v herně deníky s veverkou a šly si nakreslit první obrázek do deníku a také pohled pro Vás domů

Pak byl čas si pohrát, pak mytí, zoubky, příprava čistého prádla na úterý  a šup všichni na pokoj číslo 1 a tam už byla připravena..jak jinak… pohádka o veverce..

Den utekl jako voda a máme před sebou první noc, snad bude klidná. Děti odpadly únavou.

Veverka Věrka ale dětem věří a připravila jim na ranní probuzení pro každého na dveře oříšek, za odměnu, pro radost.

Děti si za první den zaslouží pochvalu, zvládají to skvěle, věřím, že to tak vydrží po celou dobu školy v přírodě.

Přejeme Vám i dětem dobrou noc (děkujeme paní Bartošové za sladký doping v podobě štrůdlu, je vynikající a jako sladká noční svačinka se bude skvěle hodit).

Zítra Vám večer, až zase děti uspíme, prozradíme, co všechno jsme stihli v úterý.