Výzva: Klíčová dírka

VÝZVA – KLÍČOVÁ DÍRKA

Jako škola se chceme zapojit do projektu Klíčová dírka, což je projekt na podporu dětí s onkologickým onemocněním. Chceme nakreslit obrázky: „Co bych chtěl/a vidět klíčovou dírkou.“

S dětmi chceme vytvořit kresby ve školce a za školku obrázky pošleme. Můžete se zapojit i Vy doma. Nakreslit obrázek viděný klíčovou dírkou může kdokoli. Oslovte své blízké, známé. Obrázek klíčové dírky si můžete vyzvednout na třídě anebo si ho vytisknete z našeho webu z odkazu a můžete jej odevzdat na třídě a my pak všechny obrázky pošleme najednou.

Na zadní stranu obrázku napište jméno a příjmení autora – zasláním obrázku automaticky souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů, jako je jméno, adresa, kontakty apod. Prostě se vším, co nám jste o sobě ochotni svěřit.

Citováno od organizátorů: V minulém roce kresby byly v termínu od 13. do 18. září 2021 vystaveny ve Františkových lázních a návštěvníci si mohli zakoupit originály. Došlo i k dražbě děl, která byla vytvořena speciálně a nebylo možné je do výstavy zařadit. Jednalo se o klíčové dírky nakreslené na plátno, nebo plastiky.

Bylo připraveno spousta zážitkových dětských atrakcí a kulturního doprovodného programu.

Díky této akci bylo prodejem klíčových dírek vybráno 90 479 Kč Vybrané finance byly poukázány do onkologických klinik a pro Hospic Sv. Jiří Cheb, který se v roce 2022 chystá zavést mobilní hospicovou péči pro nevyléčitelně nemocné děti. Kdo se může zapojit?

Kreslit můžou profesionální výtvarníci, rádi bychom získali i kresby od známých osobností z různých oborů (primář, sportovec, umělec, politik…), nedílnou a velice důležitou součástí jsou i obrázky od samotných dětí, které se potýkají s touto nemocí.

Pokud nám chcete pomoci, nakreslete prosím i Vy obrázek. Oslovte i další, o kterých víte, že by rádi pomohli. Může to být váš řezník, u kterého rádi nakupujete, Vaše paní zubařka, paní recepční z hotelu, kam rádi jezdíte, nebo pošťák, který Vám denně nosí poštu… prostě kdokoliv. A vůbec nevadí, že neumí kreslit. I kdyby nakreslili sluníčko nebo srdíčko, každý obrázek se počítá.

Pravidla:

1) Vytiskněte si klíčovou dírku. Tady je: Klicova dirka ( nebo si ji vyzvedněte ve školce)

2) Nakreslete do ní svůj obrázek na téma „Co bych chtěl/a vidět klíčovou dírkou“ Může to být humornou formou, ale i vážně. Jak chcete.

3) K obrázku nám můžete přiložit list, kde se nám představíte, ať se dozvíme, s kým máme tu čest, kdo nám to nakreslil a pokud jste prožili něco podobného a je jedno jestli Vy přímo, nebo někdo z Vašeho okolí, tak se nám můžete svěřit. Tento bod není podmínkou.

4) Na obrázek napište své jméno, věk, zaměstnání, město, kde žijete.

5) Obrázek nám pošlete na adresu: Komunitní centrum Chebsko z.s., Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 507/6, 350 02 Cheb NEBO ODEVZDEJTE VE VAŠÍ ŠKOLCE.

6) Pokud kreslíte elektronicky (do tabletu apod.), tak samozřejmě ani tuto techniku kresby nevylučujeme, ale originály jsou pro nás cennější. Kresbu MUSÍTE vytisknout, pak prosíme o originál podpis a pošlete nám to na naši adresu (viz bod 4).

POZOR: Se zasláním obrázku automaticky souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů, jako je jméno, adresa, kontakty apod. Prostě se vším, co nám jste o sobě ochotni svěřit.                  

                                                                                 DĚKUJEME.

 z