Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

19 listopadu, 2021
Logo MŠ Duhová Habartov

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

 
 
Ve školním roce 2019/2020 se všechny děti ze všech čtyř tříd zapojí  do projektu:  

 „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, což je projekt České obce sokolské.

 

Cíl: celoroční projekt pro děti, pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznání objevujeme svět

Záměrem projektu  je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

 

Všechny děti obdrží svůj sešítek, kam si za splněné úkoly budou vlepovat obrázky. Cvičení je určené všem dětem, s ohledem na jejich věk, individuální možnosti.

Obsah cvičení:  přirozená cvičení, gymnastické dovednosti, manipulace s míčem, netradiční činnosti, rozvíjení poznání

 

Sokolík Pepík

Víte, kdo je sokolík Pepík? Ne? Je to maskot projektu již 4. ročníku České obce sokolské
„Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“, který je realizován za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a naše MŠ Duhová se tento školní rok rozhodla do tohoto projektu zapojit. Ve všech našich čtyřech třídách, kromě denního cvičení a jiných pohybových aktivit, cvičíme se sokolíkem Pepíkem.

Každé dítko má svůj deníček, který je rozdělen na různě obtížná cvičení, pro všechny věkové kategorie dětí. Je jasné, že to co zvládne předškolák z Krtečkové nebo Pastelkové třídy, ještě nemůže úplně zvládnout i 2,5letý Motýlek nebo 3 leté Sluníčko. Za správně splněný úkol, překonání překážky, si děti do svých deníčků lepí samolepky, které určují a pomáhají se orientovat, jakou oblast cviků máme již splněnou.
V deníčku, který zůstane dětem na památku, jsou úkoly i pro rodiče, protože je důležité, aby se i rodiče se svými dětmi hýbali, chodili na procházky, na hřiště, do lesa, protože tím pomáhají správnému vývoji hrubé motoriky svých dětí, ale užívají si tak i společně strávený čas.

 I u nás v naší Motýlkové třídě, kde jsou ty nejmenší děti/2,5 – 3,5roku/cvičíme se sokolíkem Pepíkem 1x týdně. Plníme předem stanovené úkoly a za odměnu, po zvládnutí úkolu a nalepení již zmiňovaných samolepek si trošku zamlsáme.

Kdo z Vás by chtěl vědět ještě něco víc o projektu, může se podívat na https://sokol.eu/obsah/5462/svet-nekonci-za-vratky-cvicime-se-zviratky a zkusit si třeba zacvičit sám, s dětmi nebo s vnoučaty a zjistit, jak je na tom i Vaše tělesná schránka.  

Tak už jen zbývá: CVIČENÍ NAZDAR!
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping